سفارش تبلیغ
صبا

دهکده موسیقی

زمانی که از چیزی می ترسیم وآن را در ذهن خود پرورش می دهیم. آن موضوع در ذهن ما بزرگ شده وبا رفع مشکلات، اثرآن در ضمیر ناخودآگاه ما باقی می ماند وکم کم به صورت باور در می اید. از اینجا خود را خوشبخت وشادمان حس نمی کنیم.

احساس خوشبختی، حسی درونی است که در ذهن ما رشد وپرورش پیدا می کند وما آن را بزرگ می کنیم. وقتی از ما راجع به خوشبختی سوال کنند هر کدام، تعبیروتعریف های خاص ومتفاوتی رو از خوشبختی داریم.

راستی، خوشبختی از نظر شما چی معنی میشه؟ مسلما خواهید گفت وقتی با همسرم آشنا شدم، وقتی فرزندم به دنیا آمد، هنگامی که در دانشگاه قبول شدم، یا وقتی در رشته مهندسی ویا دکترا فارغ التحصیل شدم، وقتی پدرومادرم رو خوشحال می بینم و... اما این احساس های خوشایند از خوشبختی، آنی و زود گذرند. حال به این موضوع فکر کنیم چگونه می توانیم احساس خوشبختی پایدار ودائمی در خودمان،  بوجود بیاوریم؟

آن زمان که لبخند جز ویژگی های چهره ما می شود وان را از هیچکس دریغ نمی کنیم،آن زمان که هرروز وهر لحظه سپاسگزار داشته هایمان هستیم، آن زمان که رفتار و گفتارمان از سر صداقت و دوستی ومهربانی است، آن زمان که خیر خواه همه هستیم وندای این خیرخواهی در آسمان بیکران وزمین پهناور شنیده می شود، آن زمان که عیبجویی نمی کنیم و منفعت رو فقط برای خودمان نمی خواهیم، آن زمان که به فکر حذف وانتقام نیستیم آن زمان که، رنج وغصه ها رو موقتی دانسته وبه توانایی مان فکر میکنم،

 

آن زمان که محصول ذهنمان،دوست داشتن خود ودیگران است خوشبختی را درک کرده ایم.  

ایا از نظر شما این مطلب مفید و قابل قبوله؟


نوشته شده در دوشنبه 97/7/2ساعت 4:37 عصر توسط parisa akbari| نظرات ( ) |